Liga Campionilor: Valencia a învins pe teren propriu echipa Young Boys, scor 3-1; AS Roma a învins cu 2-1 ŢSKA Moscova

liga campionilor

Formaţia Valencia a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa Young Boys, într-un meci din grupa H a Ligii Campionilor, joc arbitrat de Istvan Kovacs, informează News.ro.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Santi Mina ’14, ’42 şi Carlos Soler ’56. Pentru Young Boys a înscris Roger Assale, în minutul 37.

În minutul 77, de la Young Boys a fost eliminat Sanogo.

În grupa H se dispută miercuri şi partida Juventus Torino – Manchester United.

În grupa G, AS Roma a învins în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa ŢSKA Moscova (goluri Sigurdsson ’50 / Manolas ‘4, Pellegrini ’59). În minutul 56, de la ŢSKA a fost eliminat Magnusson. În grupa G are loc miercuri şi partida Viktoria Plzen – Real Madrid.