Liga I: U Craiova 1948 a învins Universitatea Cluj cu scorul de 5-0

twitter.com
Liga I

U Craiova 1948 a învins categoric Universitatea Cluj cu scorul de 5-0.

Aurelian Chiţu a deschis scorul la Craiova, în minutul 12, pe un stadion gol, conform dorinţei clubului din Bănie, care a decis să joace acest meci fără spectatori, informează News.ro. Tot Aurelian Chiţu a majorat scorul, din pasa lui Bahassa, în minutul 25, iar Dragoş Albu a stabilit scorul pauzei cu un şut excepţional din marginea careului, în minutul 36, tot din pasa lui Bahassa.

Albu i-a întors serviciul lui Yassine Bahassa, în minutul 82, când a recuperat o minge la o greşeală a lui Miron, a pasat în careu şi Bahassa a făcut 4-0.

Scorul final a fost stabilit scorul final în minutul 90, de Blănuţă, din pasa lui Ibrahimi.

FCU CRAIOVA: Gurău (R. Popa 84) - R. Negru, Duarte, Danny Henriques, Huyghebaert (Mascarenhas 60) - D. Albu, V. Achim (Ibrahimi 84) – Baeten (G. Ganea 60), Bauza, Bahassa - A. Chiţu (Blănuţă 80). ANTRENOR: Nicolo Napoli

U CLUJ: Iliev - Fl. Ilie, Miron, G. Simion - Şt. Vlădoiu, Ov. Bic (I. Filip 46), Remacle (Jose Gomes 64), Oancea – Chipciu (Fulop 75), Thiam (Ad. Bălan 64), Fl. Haită (I. Stoica 46). ANTRENOR: Ioan Ovidiu Sabău

Cartonaşe galbene: Jose Gomes 66

Arbitri: Adrian Cojocaru - Ferencz Tunyogi, Adrian Vornicu – Cătălin Popa

Arbitri VAR: Ovidiu Haţegan - Petruţa Iorgulescu

Observator: Eduard Dumitrescu