Liga Națiunilor: Anglia a câștigat meciul cu Islanda, scor 1-0

UEFA
liga natiunilor Nations League

Reprezentativa Islandei, adversara României în barajul pentru Campionatul European, a fost învinsă, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, de selecţionata Angliei, într-un meci din grupele Ligii Naţiunilior, relatează News.ro.

Englezii s-au impus după ce în minutul 72 a rămas cu un jucător în minus, Walker fiind eliminat.

În minutul 90, a fost eliminat şi islandezul Ingason. Sterling a marcat apoi unicul gol al partidei, în minutul 90+1, din penalti, iar în minutul 90+3 Islanda a ratat o lovitură de la 11 metri prin Bjarnason.

Pentru Islanda urmează marţi, o nouă confruntare din Liga Naţiunilor, cu Belgia.

Meciul de baraj pentru Euro dintre reprezentativa islandeză şi România este programat în 8 octombrie, la Reykjavik.