Ligue 1: Auxerre, cu Ionuţ Radu integralist, a învins pe Tryes cu 1-0 în etapa a 29-a

broadbandtvnews.com
ligue 1

Echipa franceză AJ Auxerre, cu portarul român Ionuţ Radu integralist, a dispus sâmbătă, pe teren propriu, de formaţia Troyes, scor 1-0, în etapa a 29-a din Ligue 1, potrivit news.ro.

Autorul golului care a adus victoria gazdelor a fost Mbaye Niang, în minutul 72. Ionuţ Radu a fost utilizat ca titular de antrenorul Christophe Pelissier. Portarul român a bifat toate minutele meciului.

Cu această victorie Auxerre a adunat 26 de puncte şi se află deasupra zonei retrogradării, pe locul 16, în vreme ce Troyes ocupă locul 18, cu 21 de puncte.