Nimic la Nimic: FCSB și Nordsjaelland au remizat în Ghencea într-un meci în care vicecampioana României nu a avut niciun șut pe poarta danezilor

Facebook
FCSB Nord

FCSB şi echipa daneză FC Nordsjaelland au terminat la egalitate, 0-0, joi seara, pe Stadionul Steaua din Capitală, în prima manşă a turului al treilea preliminar din Europa Conference League la fotbal.

Formația antrenată de Elias Charalabous a avut o prestație modestă, iar cea mai mare ocazie a meciului a venit în minutul 1 prin Andrea Compagno. Vicecampioana României nu a reușit să profite de avantajul omului în plus timp de 30 de minute și au avut 0 în dreptul șuturilor pe poartă.

UPDATE 10 august, ora 23.20: Danezii lovesc bara

Minutul 92: Danezii au lovit bara transversală din lovitură liberă

UPDATE 10 august, ora 23.09:  FCSB pierde din turație

Minutul 81: Vicecampioana României macină în gol și nu pune suficientă presiune pe poarta adversă

UPDATE 10 august, ora 22:47: Nagalo vede cartonașul roșu

Minutul 60: Oaspeții rămân în 10 oameni, Nagalo a văzut al 2-lea galben și a fost eliminat.

UPDATE 10 august, ora 22:34: A început repriza secundă

Nu sunt schimbări la pauză. Echipele de start rămân la fel ca la începutul partidei

UPDATE 10 august, ora 22:17 : Pauză în Ghencea

UPDATE 10 august, ora 21:58: Atmosferă superbă în Ghencea

Minutul: 29: Fanii fac o atmosferă superbă! Partida s-a echilibrat în ultimele minute

UPDATE 10 august, ora 21:45: FCSB domină partida

Minutul 15: FCSB domină teritorial jocul, oaspeții au ratat și ei o șansă mare de gol

UPDATE 10 august, ora 21:32: Ocazie imensă în minutul 1

Minutul 1: Andrea Compagno a ratat o ocazie imensă din interiorul careului mic

UPDATE 10 august, ora 21:30: Start de meci

A început partida din Ghencea!

Echipele de start:

FCSB: Târnovanu - Pantea, Dawa, Chiricheș, Radunovic - Ad. Șut, Djokovic, Olaru - Cordea, Compagno, Fl. Coman

Rezerve: A. Vlad - V. Crețu, Panțîru, Haruț, Oct. Popescu, Lixandru, Edjouma, V. Gheorghe, Ov. Popescu, Nghezana, Radaslavescu

Antrenor: Elias Charalambous

Nordsjaelland: Hansen - Villadsen, Nagalo, Jensen-Abbew, Frese - Diomande, Tverskov, Bocha - Nuamah, Invartsen, Osman

Rezerve: Eriksson - Nygren, M. Hansen, Marxen, Hey, Sertdemir, Antman, Svensson, Coulibaly, Schandorff, Barslund, Munchk

Antrenor: Johannes Hoff Thorup

Stadion: Steaua

Arbitru: Milos Boskovic (Muntenegru)