Farul a făcut show cu Flora Tallinn / Sepsi, egal miraculos cu Aktobe

hotnews.ro
conference league

Sepsi se duelează cu Aktobe, în prima manșă din turul 3 al Conference League. Partida va putea fi urmărită în format Live Text pe www.stiripesurse.ro.

De la ora 20:30 va începe al 2-lea meci al zilei, Farul Constanța- Flora Tallinn, partidă din turul 3 al Conference League.

Farul - Florna Talinn | UPDATE 10 august, ora 22.21: GOOOOL! Farul face 3-0 și este aproape calificată

Quieros face 3-0 în ultimul minut al partidei

Farul - Florna Talinn | UPDATE 10 august, ora 22.06: GOOOOOOOOOOOL! Farul a majorat diferența.

Sepsi OSK - Aktobe | UPDATE 10 august, ora 21:56: Final de meci la Sfântu Gheorghe

Sepsi și Aktobe au terminat la egalitate, scor 1-1.

Sepsi OSK - Aktobe | UPDATE 10 august, ora 21:50: GOOOOOOOOOOOL!! Sepsi reușește să egaleze în minutul 89

Varga aduce egalarea pe tabela de marcaj!

Farul - Florna Talinn | UPDATE 10 august, ora 21.34: GOOOOOOOOOOOL! Farul a deschis scorul

Farul și Flora se află la egalitate, 0-0, la finalul primelor 45 de minute

Sepsi OSK - Aktobe | UPDATE 10 august, ora 21:14: Sepsi reatează o dublă ocazie de gol

Minutul 54: Marius Ștefănescu ratează o dublă ocazie pentru covăsneni

Sepsi OSK - Aktobe | UPDATE 10 august, ora 21:05: A început repriza secundă a partidei

Nicio schimbare la pauză în cele două echipe

Farul - Florna Talinn | UPDATE 10 august, ora 21.00: Campioana ratează o ocazie imensă

Minutul 30: Tudor Băluță a reluat cu capul din apropierea porții, mingea a fost respinsă în corner

Farul - Florna Talinn | UPDATE 10 august, ora 20.50: Farul joacă curajos

Minutul 20: Budescu și Alibec fac spectacol la Ovidiu și se întrec în artificii tehnice, scorul este în continuare egal, 0-0

Sepsi OSK - Aktobe | UPDATE 10 august, ora 20.49: Pauză la Sfântu Gheorghe

Pauză la Sfântu Gheorghe, Sepsi și Aktobe se află la egalitate, 0-0.

Farul - Florna Talinn | UPDATE 10 august, ora 20.38: Farul ratează o ocazie imensă

Minutul 8: Denis Alibec trece pe lângă deschiderea scorurului după o fază frumoasă finalizată cu un șut din afara careului

Sepsi OSK - Aktobe | UPDATE 10 august, ora 20.32: Ocazie mare pentru Sepsi

Minutul 33: Mihai Bălașa a reluat cu capul din careul mic, puțin pe lângă poartă

Farul - Florna Talinn | UPDATE 10 august, ora 20.30: Start de meci la Ovidiu

A început partida de la Ovidiu!

Sepsi OSK - Aktobe | UPDATE 10 august, ora 20.25: Covăsnenii sunt la conducerea jocului

Minutul 25: Echipa lui Liviu Ciubotariu pune presiune pe adversar și este la conducerea partidei

Sepsi OSK - Aktobe | UPDATE 10 august, ora 20.15: Sepsi a ratat o ocazie imensă de gol

Minutul 15: Ștefănescu a executat splendid o lovitură liberă, iar balonul a fost scos de sub bară de portarul celor de la Aktobe

Sepsi OSK - Aktobe | UPDATE 10 august, ora 20.00: A început partida de la Sfântu Gheorghe

Start în Sepsi-Aktobe, plouă infernal șa Sfântu Gheorghe

Returul va avea loc pe 17 august, în Kazahstan, de la ora 18:00.

Câștigătoarea acestei duble joacă în play-off cu învingătoarea meciului Bodo/Glimt - Pyunik Erevan.

Echipele de start: Sepsi- Aktobe

SEPSI: Niczuly - Ciobotariu, Ninaj, Bălașa, Dumtrescu - Păun, Alimi - Ștefănescu, J. Rodriguez, C. Matei - Safranko

ANTRENOR: Liviu Ciobotariu

REZERVE: Rezerve: Moldovan, Gedo, I. Gheorghe, Damașcan, Oroian, Francisco Junior, Oteliță, A. Nistor, Kallaku, Aganovic, R. Varga, Rondon

AKTOBE: Pokatilov - Kassym, Iashin, Shamko - China, Strumia, Raickovic, Tanzharikov - Baytana, E. Santana, Samorodov

ANTRENOR: Andrey Karpovich

REZERVE: Lobantsev, Rudoselskiy, Bessmertny, Gadrani, Zhumabek, Kybyray, Niangbo, Filipovic, Ghnayem, Kenessov, Izotov

Stadion: Sepsi Arena

Arbitru: Visar Kastrati (Kosovo)

Ecipele de start: Farul-Flora

FARUL (4-3-3): Aioani - Kiki, Larie, M. Popescu, Borza - Băluță, Nedelcu, Artean - Mazilu, Alibec, Budescu

Rezerve: Buzbuchi, Diogo Queiros, Vînă, Rivaldinho, Andronache, Boli, Sîrbu, Carnat, Grameni, Sali, N. Popescu, Dussaut

Antrenor: Gică Hagi

Constantin Budescu (34 de ani) e titular la primul meci pentru formația lui Hagi și a primit tricoul cu #10

Marco Borgnino, extremă stânga de 25 de ani, care a purtat până acum numărul 10 la Farul, e aproape să se despartă de constănțeni

FLORA TALLINN (4-2-3-1): Grunvald - Hussar, Kuusk, Seppik, Lilander - Lukka - Mihhailov, Vassiliev, Miller, Ojamaa - Alliku

Rezerve: Paplavskis, Lapa, Kivila, Lipp, Zenjov, Kolobov, Purg, Kallaste, Pajo, Varjlund, Veering, Kuraksin

Antrenor: Jurgen Henn

Arbitru: Ioannis Papadopoulos

Arbitri asistenți: Vasileios Nikolakakis & Konstantinos Nikolaidis

Arbitru de rezervă: Angelos Evangelou (toți din Grecia)