Calificare! Sepsi OSK a făcut un meci mare în Kazahstan și s-a calificat în play-off-ul Conference League - Adversar dificil în turul următor

Facebook
Sepsi

Sepsi s-a impus în Kazahstan, scor 1-0, și a obținut calificarea în play-off-ul Uefa Conference League.

Covăsnenii au deschis scorul prin Nicolae Păun în minutul 67 și au reușit să o urmeze pe Farul Constanța în play-off-ul Conference League. Următorul adversar al covăsnenilor este Bodo Glimt din Norvegia.
Bodo este pe primul loc în campionatul Norvegiei.

Sepsi s-a impus în Kazahstan, scor 1-0, și a obținut calificarea în play-off-ul Uefa Conference League.Covăsnenii au deschis scorul prin Nicolae Păun în minutul 67 și au reușit să o urmeze pe Farul Constanța în play-off-ul Conference League. Următorul adversar al covăsnenilor este Bodo Glimt din Norvegia.Bodo este pe primul loc în campionatul Norvegiei.

UPDATE 17 august, ora 20:25: GOOOOL! Sepsi deschide scorul

Minutul 67: Nicolae Păun reușește să deschidă scorul!

UPDATE 17 august, ora 20:19: Ocazie mare pentru Sepsi

Minutul 60: Nicolae Păun prinde un șut fantastic de la circa 20 de metri, balonul este respins cu greu de portarul celor de la Aktobe

UPDATE 17 august, ora 20:09: Bară!! Andres Dumitrescu a trimis mingea în bară

Minutul 53: Andres Dumitresc a irosit o ocazie mare de gol, mingea expediată de român a aterizat pe bara celor de la Aktobe

UPDATE 17 august, ora 20:03:  A început repriza secundă

UPDATE 17 august, ora 19.47: Pauză în Kazakhstan

Prima repriză s-a încheiat cu scorul de 0-0.

UPDATE 17 august, ora 19.29: Ocazie imensă pentru Aktobe

Minutul 29: China ratează o ocazie imensă pentru Aktobe, Niczuly a intervenit miraculos

UPDATE 17 august, ora 19.14: Sepsi a început curajos partida

Minutul 14: Sepsi a început curajuos partida și încearcă să forțeze pe cartea atacului

UPDATE 17 august, ora 19.00: A început partida!

Echipele de start:

AKTOBE: Pokatilov - Kassym, Iashin, Shomko - China, Raickovic, Strumia, Tanzharikov - Baytana, Elder Santana, Samorodov

REZERVE: Lobantsev, Mambetzhanov - Rudoselskiy, Gadrani, Zhumabek, Kybyray, Niangbo, Filipovic, Ghnayem, Izbassarov, Izotov

ANTRENOR: Andrey Karpovich

SEPSI: Niczuly - D. Ciobotariu, M. Bălașa, Ninaj, A. Dumitrescu - N. Păun, Rodriguez - Ștefănescu, Alimi, C. Matei - Safranko

REZERVE: D. Moldovan, Gedo - I. Gheorghe, Damașcan, Oroian, Francisco Junior, Oteliță, A. Nistor, Kallaku, Aganovic, R. Varga, Rondon

ANTRENOR: Liviu Ciobotariu

STADION: Central Aktobe