Liverpool a învins cu 5-0 Watford, în Premier League; Salah a înscris patru goluri (VIDEO)

Mohamed Salah Liverpool

Formaţia Liverpool a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 5-0, echipa Watford, într-un meci din etapa a XXXI-a a campionatului Angliei, notează news.ro.

Mohamed Salah a înscris patru goluri, în minutele 5, 43, 77 şi 85. Celălalt gol a fost marcat de Roberto Firmino, în minutul 49.

Alte rezultate din Premier League:

Bournemouth – West Bromwich 2-1

Au marcat: Ibe ’77, Stanislas ’89 / Rodriguez ‘49

Huddersfield – Crystal Palace 0-2

Au marcat: Tomkins ’23, Milivojevic ’68 (penalti)

Stoke City – Everton 1-2

Au marcat: Choupo-Moting ’77 / Cenk Tosun ‘69, ‘94

Partidele Tottenham – Newcastle, Burnley – Chelsea Londra, Leicester City – Arsenal, Swansea – Southampton, West Ham – Manchester United şi Manchester City – Brighton au fost amânate, în acest weekend disputându-se şi meciuri din Cupa Angliei.