Ludogoreţ Razgrad a câștigat meciul cu Botev Plovdiv, scor 2-0; Claudiu Keşeru a marcat un gol, iar Cosmin Moţi a ratat un penalti

Ludogoreț

Formaţia Ludogoreţ Razgrad a învins, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-0, cu echipa Botev Plovdiv, într-un meci din play-off-ul campionatului Bulgariei, în care Claudiu Keşeru a marcat un gol, iar Cosmin Moţi a ratat un penalti, informeaz[ News.ro.

Keşeru a marcat în minutul 35, celălalt gol fiind înscris de Swierczok, în minutul 45.

Moţi a ratat un penalti în minutul 30.

La Ludogoreţ, Cosmin Moţi şi Claudiu Keşeru au fost titulari, atacantul fiind înlocuit în minutul 90+2. Keşeru a primit şi un cartonaş galben, în minutul 32.

Grigore a fost suspendat pentru acest meci, iar Adrian Popa a fost rezervă.

Ludogoreţ este lider în clasament, cu 76 de puncte, iar pe locul doi este ŢSKA Sofia, cu 75 de puncte.