Luton Town – Manchester United 1-2, în etapa a 25-a

manchester united liverpool

Echipa engleză Manchester United a dispus duminică, în deplasare, scor 2-1, de gruparea Luton Town, într-un meci contând pentru etapa a 25-a din Premier League, potrivit news.ro

Partida de  pe Kenilworth Road  s-a decis în primul sfert de oră al primei reprize. Rasmus Hojlund a deschis scorul pentru Manchester United, în minutul 1, pentru ca în minutul 7 acelaşi Hojlund să facă 2-0 din pasa lui Garnacho. Carlton Morris a înscris pentru gazde, în minutul 14, iar meciul s-a îndreptat către un succes înscris în dreptul echipei lui ten Hag, chiar dacă Luton Town a forţat egalarea pe final de meci şi Ross Barkley a lovit transversala în minutul 90+4.

Manchester United are 44 de puncte şi s-a apropiat de locurile care duc în Liga Campionilor, fiind acum pe poziţia a şasea. Luton Town ocupă locul 17, cu 20 de puncte.