MĂCEL în Liga Campionilor: Florin Andone s-a făcut de râs la Madrid, Bayern și Juventus au ajuns în optimi, iar City s-a împiedicat în Italia

champions league

Miercuri, 6 noiembrie, faza grupelor din Liga Campionilor a continuat cu alte opt meciuri, dintre care două au început la ora 19:55, în timp ce restul de șase au evoluat de la ora 22:00.

Florin Andone a fost titular la Galatasaray în măcelul de la Madrid, cu Real. Turcii au fost nimiciți cu 6-0, iar Steaua din Liga Campionilor, cea de la Belgrad, a fost surclasată de Tottenham cu 4-0.

Bayern Munchen şi Juventus Torino s-au calificat în optimile de finală ale Ligii Campionilor, în urma victoriilor pe care le-au înregistrat, miercuri, în grupele competiţiei.

Bayern Munchen s-a impus cu scorul de 2-0 în meciul de pe teren propriu cu Olympiakos, miercuri, în grupa B a competiţiei. Golurile au fost marcate de Lewandowski ’69 şi Perisic ’89.

Juventus a câştigat in extremis partida din deplasare cu Lokomotiv Moscova, în grupa D, scor 2-1, ultimul gol fiind marcat în minutul 90+3. Juventus a înscris prin Ramsey ‘4 şi Costa ‘90+3. Pentru Lokomotiv a marcat Miranciuk ’12.

Nebunie a fost la Zagreb, unde Dinamo a condus cu 3-1 în minutul 93, după ce a fost condusă cu 1-0, dar a obținut numai o remiză, cu Șahtior, într-un meci cu două eliminări, câte una de fiecare parte.

Dinamo Zagreb - Șahtior Donețk 3-3

Au marcat: Petkovic ’25, Ivanusec ’83, Ademi ‘89 / Patrick ’13, J. Moraes ‘90+3, Tete ‘90+8

În minutul 74, de la Dinamo Zagreb a fost eliminat Moro, iar în minutul 79 a fost eliminat şi Marlos, de la Şahtior.

Atalanta - Manchester City 1-1

Au marcat: Pasalic ’49 / Sterling ‘7

În minutul 43, Manchester City a ratat un penalti prin Gabriel Jsus.

În minutul 81, de la City a fost eliminat Bravo.