MĂCEL la meciul Stelei cu Rapidul, în liga a IV-A - VIDEO

UPDATE

Meciul din etapa a noua din Liga a IV-a București, Steaua - Rapid FNG, s-a încheiat 10-0.

Mesajele steliștilor:

„Au fugit băieții de la T2 / Iar de noi, iar de noi”

„Peaky Blinders de Giulești / Vindeți mici la Dedulești”

„09:30, apel de trezire / T2-ul fuge în neștire”

Răspunsurile giuleștenilor:

„AS47 tea rugat Bixi să idai și lui osută dojdă mii să șia motorină la Scoda și mâine ți dă”

„Pe banii noștri facem ce vrem / Pe banii voștri decide comandantul suprem”

„Trei ani de Liga a 4-a / Pentru asta luptă armata!”

Știrea inițială

Măcel la meciul Stelei din Liga a IV-a cu Rapid Frumoșii Nebuni ai Giuleștiului! Arbitrul partidei a oprit meciul care se joacă la Berceni pentru că suporterii au aruncat cu petarde în teren. Mai mult, ultrașii celor două echipe au făcut scandal și jandarmii s-au văzut nevoiți să intervină! Suporterii s-au inflamat rău când portarul de la Rapid FNG a aruncat o torță înapoi în peluză!

Totul s-a întâmplat în minutul 20 al meciului, la scorul de 0-0. Meciul este în plină desfășurare. În minutul 60, Steaua conduce cu 7-0.

Meciul a fost considerat a fi unul de risc maxim în etapa a 9-a din Liga IV-a București. Rapid FNG a deplasat o galerie de 400 de ultrași la meci, iar jandarmii au efective impresionante la arena. 1.000 de ultrași din Peluza Sud a Stelei țin piept fanilor rapidiști. Steaua are 8 victorii în primele 8 etape din acest sezon, în timp ce Rapid FNG are 13 puncte, cu patru victorii, un egal și trei înfrângeri.