Manchester United a câştigat al treilea meci consecutiv în Premier League

manchester united

Manchester United merge ”ceas” după numirea lui Ole Gunnar Solskjaer. ”Diavolii” au câştigat al treilea meci consecutiv sub comanda nordicului. Ultima victimă s-a numit Bournemouth, de care starurile lui United nu au avut milă. 4-1 a fost scorul final, scrie Mediafax.

Balul a fost deschis de Paul Pogba. După 5 minute de joc, campionul mondial a finalizat din interiorul careului, la capătul unei faze spectaculoase cu Rasford în prim-plan. Francezul şi-a trecut în cont dubla, în minutul 33, dar până la pauză s-a mai punctat de două ori. Rashford a dus ecartul lui United la 3 lungimi, iar Ake a marcat pentru 3-1, în al doilea minut al prelungirilor. După pauză, United a intensificat atacurile, dar a mai punctat o singură dată. La două minute după ce a fost introdus pe teren, Romelu Lukaku a închis tabela, în minutul 72. L-a învins pe Begovic, în urma unei pase peste întreaga apărare a lui Pogba.

Succesul o aduce pe Manchester United la 3 puncte de locul 5, ocupat în prezent de Arsenal. În prima etapă a lui 2019, formaţia lui Solskjaer se deplasează pe terenul lui Newcastle.