Marian Oprișan, despre relația lui Dragnea cu Maior și Kovesi: Încerca să le câștige recunoștința, altfel îl băgau la închisoare

Autor: Andreea Traicu

Publicat: 21-09-2018

Actualizat: 21-09-2018

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Marian Oprișan, liderul PSD Vrancea, susține, referitor la fotografia în care Liviu Dragnea apare alături de George Maior și Laura Codruța Kovesi, că încerca să le câștige recunoștința, altfel îl băgau la închisoare.

Declarația a fost făcută în contextul unei afirmații referitoare la opinia liderului PSD Vrancea, conform căreia condamnarea lui Liviu Dragnea în dosarul Referendumul este una politică.

"Condamnarea a fost dată la ordinul sistemului", a declarat Marian Oprișan.

Întrebat dacă este sistemul alături de care Liviu Dragnea stătea la masă, Oprișan a răspuns: "Încerca si el sa le castige recunostinta la vremea respectiva ca altfel il bagau la inchisoare".

Anterior, liderul PSD Vrancea spunea că fotografia respectivă a fost realizată la un eveniment oficial.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri