Mario Hermoso a reușit o performanță rară: Două autogoluri şi un gol la meciul Leganes – Espanol, scor 3-2 / VIDEO

Mario Hermoso

Fotbalistul echipei Espanol Barcelona, Mario Hermoso, a înscris două autogoluri şi un gol la meciul pierdut, duminică, în deplasare, scor 2-3, în faţa formaţiei Leganes, în etapa a XXI-a a campionatului Spaniei.

Hermoso, integralist la oaspeţi, a trimis mingea în propria poartă în minutele 11 şi 82, iar în minutul 88 a marcat în poarta gazdelor, scrie news.ro.

Celălalt gol al învingătorilor a fost înscris de Guerrero, în minutul 69. Pentru Espanol a înscris şi Marc Navarro, în minutul 49.

Vezi golurile AICI

Partidele Atletico Madrid – Las Palmas, FC Sevilla – Getafe şi FC Barcelona – Alaves au loc tot duminică, iar meciul Celta Vigo – Betis se va disputa luni.