Marius Șumudică, antrenor Gaziantep, își laudă foștii fotbaliști: 'Denis Alibec și Constantin Budescu sunt doi jucători letali'

Autor: Remus Vlad, Redactor

Publicat: 10-11-2019

Actualizat: 10-11-2019

Article thumbnail

Sursă foto: www.romaniatv.net

Marius Șumudică nu consideră că selecționerul Cosmin Contra îi va utiliza pe Denis Alibec și pe Constantin Budescu, în dubla cu Suedia și Spania, anunță MEDIAFAX.

Citește și: Noua Zeelandă, prima țară în care procesul electoral s-a ÎNCHEIAT! 191 de români au votat în secţia din Auckland

”Nu m-a surprins că i-a convocat. Alibec e cel mai bun om de atac din România. Poate să-mi spună mie cine o vrea ce vrea. Alibec poate face diferența dacă e fit, dacă e în formă, la fel și Budescu. Nu pot rezolva dubla cu Suedia și Spania. Nici nu știu dacă vor juca. Nu i-a mai luat și aveau dungile de la scaun pe funduleț când s-au dus la duș? Sunt doi jucători letali, care pot juca 90 de minute prost și în minutul 90 să facă ceva, să inventeze”, a declarat Marius Șumudică la Telekom Sport.

Citește și: Viorica Dăncilă a VOTAT deodată cu Ludovic Orban: Am votat împotriva tăierilor de pensii și salarii și a austerității

Marius Șumudică este de părere că România va rata calificarea la Euro 2020: ”Chiar dacă batem Suedia, e greu să se califice România. La nivelul ăsta nu există omenie. Nu. Spania e Spania. Eu îmi doresc să se califice. Îi doresc baftă lui Contra, dar eu cred că în momentul de față șansele sunt de sub 50%”, a mai spus antrenorul lui Gaziantep.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri