Meci dramatic în Cupa Germaniei - Borussia Dortmund a fost eliminată de Werder Bremen la loviturile de departajare

fotbal drepturi tv minge

Echipa Borussia Dortmund, liderul din Bundesliga, a fost eliminată, marţi seară, de Werder Bremen, în optimile de finală ale Cupei Germaniei, în urma loviturilor de departajare, scor 7-5, informează news.ro.

La finalul prelungirilor, scorul era 3-3, cu ultimul gol marcat de Werder Bremen în minutul 119.

Au înscris Reus ‘45+3, Pulisic ‘105 şi Hakimi ‘113 pentru Borussia şi Rashica ‘5, Pizarro ‘108 şi Harnik ‘119 pentru Bremen.

La loviturile de departajare, pentru Borussia Dortmund au marca Witsel şi Weigl, dar Alcacer şi Philipp au ratat. Pentru învingători au marcat Pizarro, Eggestein, Klaassen şi Kruse.

În sferturile de finală ale Cupei Germaniei s-au mai calificat Hamburger SV (1-0 cu FC Nurnberg), Heidenheim (2-1 cu Bayer Leverkusen) şi Paderborn (3-1 cu Duisburg).

Ultimele partide din optimi, Kiel – Augsburg, Leipzig – Wolfsburg, Schalke 04 – Fortuna Dusseldorf şi Hertha Berlin – Bayern Munchen, au loc miercuri.

Tragerea la sorţi a sferturilor de finală este programată în 10 februarie.