Meciul Goztepe-Beșiktaș, urmărit de fani de pe acoperișul stadionului

stadion besiktas

Stadionul lui Goztepe, Gürsel Aksel din Izmir, a fost inaugurat weekend-ul trecut, în meciul cu Beșiktaș. Fanii au umplut arena de 25.035 de locuri, iar câțiva dintre ei, care nu au prins bilete, l-au văzut de pe acoperișul stadionului, potrivit Mediafax.

La mijlocul primei reprize, camerele de filmat au surprins doi suporteri pe acoperiș, în timp ce făceau cu mâna celorlalți fani de pe stadion. Deocamdată Goztepe nu a emis vreun comunicat cu privire la modul în care au ajuns aceștia acolo și cum sau dacă au fost dați jos până la finalul partidei.

Goztepe a câștigat primul meci de pe noul stadion, cu 2-1. Halil Akbunar, minutul 25, și Celso Borges, minutul 25+2, au marcat pentru gazde, în timp ce pentru fosta campioană a Turciei a punctat Burak Yilmaz, minutul 38.

Goztepe ocupă locul 8 în prima ligă turcă, 29 de puncte, iar Beșiktaș se situează cu o poziție mai sus, cu 30 de puncte.