Meciul Petrolul Ploieşti – Sepsi, din sferturile de finală ale Cupei României, întrerupt din cauza scandărilor xenofobe, s-a reluat. Sepsi a câștigat partida

sepsi

Meciul Petrolul Ploieşti – Sepsi, din sferturile de finală ale Cupei României, întreruptă, miercuri seară, din cauza suporterilor, s-a reluat, potrivit news.ro.

UPDATE 1. Formaţia Sepsi Sfântu Gheorghe s-a calificat, miercuri, în semifinalele Cupei României, învingând în sferturile de finală, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Petrolul Ploieşti.

Golul a fost marcat de Dumiter, în minutul 35.

Petrolul Ploieşti: C. Lungu - Bărboianu - Răuţă, Sîrghi, Ţicu - Pierce - Saim Tudor, Marinescu (Deac ’62), Meza Colli, Pol Roige (Ekollo ’81) – Arnăutu (Hamza ’61). Antrenor: Constantin Enache

Sepsi: Niczuly - Celea, Bouhenna, Tincu, Fl. Ştefan - Vaşvari - M. Ştefănescu, Deaconu (Achahbar ’46), I. Fulop, Carnat (Diaz ’77) – Safranko (Dumiter ’13). Antrenor: Leo Grozavu

Arbitri: Iulian Călin - George Florin Neacşu, Romică Bîrdeş - Cătălin Busi

Observatori: Bogdan Zamfirescu, Mihai Andrieş

UPDATE. Partida s-a reluat după nici zece minute de întrerupere.

Sepsi conduce cu scorul de 1-0, prin golul marcat de Dumiter ’35.

Jocul a fost întrerupt în minutul 89, din cauza scandărilor xenofobe ale fanilor de pe stadionul Ilie Oană, iar cele două echipe au fost trimise la vestiare.

Partida s-a reluat după nici zece minute de întrerupere.