Mediaşul s-a distrat cu Voluntariul lui Claudiu Niculescu: Victorie la scor pentru Gaz Metan / VIDEO

gsp.ro
Chiajna Medias

Gaz Metan s-a impus fără nicio problemă pe teren propriu în fața lui FC Voluntari, scor 4-1, în cea de-a 10-a etapă din play-out. După primele 45 de minute scorul a fost 0-0, dar în a doua jumătate a meciului Gazul lui Cristi Pustai s-a descătușat. Eric cu o dublă (51, 61) și Buziuc tot cu două reușite (55, 83) au punctat pentru medieșeni.

VIDEO CU GOLURILE

De partea cealaltă, reușita de onoare a fost de fapt un autogol înscris de Buzean, în minutul 68. Gaz Metan ocupă locul 2 în play-out la egalitate de puncte cu Poli Iași, 34, în timp ce FC Voluntari e pe poziția a 3-a, cu 30 de puncte.