Metaloglobus a învins SCM Gloria, cu scorul de 2-1, în etapa 16 din Liga 2

descopera.ro
fotbal minge

Metaloglobus s-a impus, sâmbătă, în fața echipei SCM Gloria, cu scorul de 2-1, în etapa 16 din Liga 2, potrivit Mediafax.

SCM Gloria a deschis scorul, în minutul 14, Alexandru marcând din lovitură liberă, portarul Gavrilaș rămânând neputincios. Metaloglobus a egalat, în minutul 78, când Coman l-a învins pe portarul Stoian, reușind să transforme o lovitură de la unsprezece metri. Scorul a devenit 2-1 în favoarea lui Metaloglobus, în minutul 82, când Lungu a marcat printre picioarele lui Stoian.

Echipele de start:

SCM Gloria: Stoian – Gîț, Ioniță, Ghinca, Pîrcălabu, Bourceanu, Balghiu, Vîlsan, Tucaliuc, Munteanu, Alexandru

Metaloglobus: Gavrilaș – Lung, Ciubotaru, Plămadă, Moni Sota, Sava, Herea, Ciocâlteu, Lungu, Herea, Vraciu

În clasamentul Ligii 2, Metaloglobus ocupă poziția a șasea, cu un total de 23 de puncte, iar SCM Gloria se află pe locul 10, cu 20 de puncte.