Mihai Teja a pierdut primul meci ca antrenor al clubului Poli Iași - A fost învins cu 1-0 de formaţia ucraineană Vorskla Poltava

Fanatik
Mihai Teja, FCSB, antrenor.

Poli Iaşi a suferit, marţi, 2 iulie, primul eşec de la venirea lui Mihai Teja pe banca tehnică, informează MEDIAFAX.

Gruparea ieşeană a fost învinsă de formaţia ucraineană Vorskla Poltava, scor 0-1 (0-1), în al treilea meci amical disputat în cantonamentul din Turcia. Ucraienii au marcat unicul gol în minutul 22, iar în finalul primei părţi Poli Iaşi a avut o bară prin Panţîru.

Antrenorul Mihai Teja a început cu următoarea formulă de echipă: Rusu – Gallego, Frăsinescu, Chelaru, Panţîru – Rus, Loshaj – Danale (36 Carlone), Teixeira, Haddou – Sabin Moldovan (30 Zaharia. În repriza a doua au mai jucat: Târnovanu, Pipoş, Bălan, Passaglia, Negrea şi Francisc Cristea.

Meciul s-a disputat la baza de pregătire a lui Fenerbahce.

În precedentele amicale disputate în Turcia, ieşenii au obţinut tot atâtea victorii: 2-0 cu Khabarovsk (Rusia, Liga a 2-a) şi 2-1 cu Banants Erevan (Armenia, Liga 1).

Joi, 4 iulie, Poli Iaşi va diputa ultimul meci amical în Turcia, cu echipa macedoneană Shkupi, iar vineri, 5 iulie, delegaţia ieşeană va reveni acasă.