Toate proiectele de investiţii care au fost începute în judeţul Neamţ vor continua, a dat asigurări, vineri, într-o conferinţă de presă, preşedintele filialei PNL, deputatul Mugur Cozmanciuc.
"Orice voce solitară care spune că nu vor continua nu face decât să fie într-o mare eroare şi să transmită mesaje distorsionate. Noi, ca parlamentari ai PNL, vom continua şi vom susţine proiectele de investiţii din judeţ, indiferent de obiectiv. Un singur lucru trebuie spus: fiecare proiect de investiţii se va desfăşura conform cadrului legal. Bănuiesc că şi până acum a fost la fel", a declarat Mugur Cozmanciuc, conform agerpres.ro.
Parlamentarul a dat ca exemple Autostrada Ungheni - Iaşi - Târgu Neamţ - Târgu Mureş, drumul expres Piatra Neamţ - Bacău sau continuarea reabilitării drumului naţional DN15 Bicaz - Poiana Largului, care vor primi finanţare din partea Guvernului PNL.
Pe de altă parte, deputatul Mugur Cozmanciuc a precizat că toate facturile depuse spre decontare pe PNDL 1 şi 2 vor fi achitate de guvern până la sfârşitul anului, dacă sunt în conformitate cu realitatea şi prevederile legale.
Neamţ: Tote proiectele de investiţii începute în judeţ vor continua - susţine preşedintele PNL, Mugur Cozmanciuc
Explorează subiectul
Articole Similare

23
Alianțe și calcule politice în Capitală: PSD anunță sprijin total pentru proiectele Primăriei
23

1.736
Ilie Bolojan anunță că România a cumpărat un port strategic din Republica Moldova: Va devini un obiectiv strategic
1.736

2.269
Radu Miruță iese tare după ce a fost acuzat că ar cumpăra rable de la nemți pentru Armată: Propaganda e deranjată groaznic
2.269

4.921
Dana Budeanu îl face praf pe Robert Negoiță și îi cere lui Grindeanu să-l excludă din partid: 'D-aia v-ați nenorocit!'
4.921

1.812
Bogdan Ivan, ultimele precizări după scandalul cu tichetele de masă ale angajaților CE Oltenia: Decizia e la Ilie Bolojan
1.812

2.797
Zamfir îl face „epavă politică” pe Băsescu, după apelul la FMI: „Să tăiem iar salariile? Nu ți-ar fi rușine?”
2.797

3.341
Traian Băsescu arată cu degetul spre social-democrați după ce România a intrat în recesiunea tehnică: 'Dacă vă uitaţi la PSD, ei parcă nu ar fi fost la guvernare când s-a produs dezastrul'
3.341

966
Petrișor Peiu îi atacă pe Ciolacu și Bolojan după intrarea în recesiune: Este catastrofal pentru România
966

1.129
Ghimpețeanu „mai adaugă o floare la buchetul vieții” - Aniversarea șefului, marcată cu osanale pe Facebook
1.129

1.640
Ministrul Dragoş Pîslaru ia apărarea premierului: "Nu Bolojan a dus România în gard. România a fost dusă în gard ca rezultat al strategiei economice geniale a guvernelor conduse de economistul nostru minune de la Buzău"
1.640

140
Ludovic Orban: Recesiunea tehnică nu trebuie să panicheze pe nimeni; e rezultatul a 4 ani de trend descendent al economiei
140

5.079
Economistul Cristian Păun a tradus cifrele INS: Ce înseamnă recesiunea tehnică, care sunt implicațiile, cum și când se poate ieși?
5.079

2.947
Grindeanu contraatacă: „Nu ne-am băgat la bine în poză!” / PSD a stat „strângând din dinți” lângă Bolojan, dar „nu mai poate înghiţi la nesfârşit măsuri unilaterale”
2.947

















Comentează