Nicolae Grigore și-a dat demisia de la Rapid, după înfrângerea din meciul cu Unirea Slobozia

rapid

Antrenorul Nicolae Grigore a demisionat, duminică, de la conducerea tehnică a echipei Rapid, după înfrângerea din meciul cu Unirea Slobozia, a anunţat clubul giuleştean.

"Nicolae Grigore a demisionat din funcţia de antrenor principal al Rapidului, la finalul partidei cu Unirea Slobozia. Mulţumim, Grig, şi mult succes în continuare!", a precizat FC Rapid, pe reţelele de socializare, potrivit news.ro.

Nicolae Grigore a devenit antrenor principal al Rapidului, la 1 decembrie 2020, când a revenit la clubul giuleştean după o pauză de 10 luni.

Grigore (37 de ani) a crescut la club, fiind junior al Rapidului, după care a evoluat pentru echipa mare între 2000 şi 2013, cu o pauză de un sezon, în care a jucat pentru FC Braşov.

În sezonul trecut, Nicolae Grigore a fost antrenorul secund al lui Daniel Pancu, tot la formaţia din Giuleşti.

Unirea Slobozia a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), echipa Rapid, în ultimul meci al etapei a XIX-a a Ligii a II-a.

Au marcat: Toma '19 (p), Diarra '73 / Hlistei '54.

Voicu (Rapid) a fost eliminat, în minutul 85, pentru proteste.

După acest rezultat, Rapid rămâne pe locul 11, cu 27 de puncte, la egalitate cu CS Mioveni de pe locul 10.

Unirea Slobozia a urcat de pe locul 17 pe 15, cu 19 puncte, la egalitate cu CSM Reşiţa, de pe locul 14 şi cu ACS Comuna Recea de pe locul 13.

Lider este ASU Poli Timişoara, cu 32 de puncte, echipă urmată de FC U Craiova 1948, Viitorul Pandurii Târgu Jiu, Farul Constanţa şi Dunărea Călăraşi, toate cu câte 31 de puncte. U Cluj ocupă locul 6, ultimul de play-off, cu 29 de puncte.