Noua 'perlă' de la FCSB a atras atenția clubului englez Arsenal (presă)

arsenal londra logo

Arsenal, locul 5 din Premier League, ar fi interesată de Ianis Stoica (18 ani, atacant), noua „perlă” de la FCSB. „A marcat 6 goluri în ultimele 14 meciuri şi are parte de un sezon uimitor”, notează The Sun, publicaţia care a anunţat interesul londonezilor, anunță Mediafax.

FCSB a revenit pe final şi a câştigat meciul cu FC Botoşani, scor 3-1. Introdus în minutul 69, în locul lui Cordea, Ianis Stoica a marcat golul de 2-1, în minutul 86, dintr-o pasă ideală a lui Budescu.

Internaţionalul U20 a spus după partidă că nu este afectat de plecarea lui Edi Iordănescu.

„Jocul are 90 de minute, nu trebuie să te relaxezi nicio clipă. Visam la acest lucru, dau 100% la antrenamente, mă pregătesc foarte bine. Vreau să îmi ajut echipa. E important ca cei care intră de pe bancă să o facă bine.

Eu am fost la lotul naţional, nu am fost aici când s-a schimbat antrenorul. Dar suntem jucători profesionişti şi trebuie să ne facem treaba indiferent de clauze, de antrenori.

Eu nu sunt afectat că a plecat (n.r. Edi Iordănescu), îmi pare rău, pentru că ne ataşasem, dar sunt plătit să joc. O fac oricând mă bagă antrenorul. Ţelul meu este să ajung la 10 goluri până la intrarea în play-off”, a spus Ianis Stoica, după FCSB - FC Botoşani, scor 3-1.