Novak Djokovic, calificat în optimile de finală ale turneului de la Shanghai

Novak Djokovic

Novak Djokovic (1 ATP) s-a calificat, miercuri, în optimile de finală ale turneului de la Shanghai, după ce l-a învins pe Denis Shapovalov (36 ATP), cu scorul de 6-3, 6-3, potrivit Mediafax.

În primul set, după ce și-au împărțit mai multe game-uri, Djokovic s-a impus după un serviciu pierdut de Denis Shapovalov, la scorul de 4-3. În setul secund, Djokovic a reușit victoria, după un serviciu pierdut de Shapovalov, la scorul de 2-2.

OMV Petrom a dat lovitura: Compania a găsit un zăcământ uriaș de naze naturale, în România

În optimi, Novak Djokovic (1 ATP) se va înfrunta cu John Isner (17 ATP), care l-a învins, în turul doi, pe Lucas Pouille, cu scorul de 7-5, 6-3.

Turneul Shanghai Masters este dotat cu premii în valoare de 8.322.885 de dolari.

Liderul mondial, Novak Djokovic, este câştigătorul de anul trecut al turneului, învingându-l, în finală, pe Borna Coric, cu scorul de 6-3, 6-4.