Novak Djokovic l-a învins, miercuri, pe Yoshihito Nishioka și a obținut a doua victorie a Serbiei la Cupa Davis

enational.ro
Novak Djokovici

Novak Djokovic (2 ATP) l-a învins, miercuri, pe Yoshihito Nishioka (73 ATP), cu scorul de 6-1, 6-2, la Cupa Davis, potrivit Mediafax.

În primul set, sârbul a avut un serviciu pierdut, însă a reușit trei mingi de break în fața japonezului, închizând setul la 6-1. În setul secund, Djokovic a reușit un break timpuriu, la scorul de 1-1. După un schimb de game-uri între cei doi jucători, jucătorul sârb a mai reușit un break în fața lui Nishioka, setul finalizându-se cu scorul de 6-2.

Răsturnare de situație la Ministerul Apărării: de unde se iau bani pentru a plăti sistemul Patriot

Novak Djokovic a avut nevoie de aproximativ o oră și 10 minute pentru a obține victoria în fața japonezului.

Aceasta este a doua victorie a Serbiei în fața Japoniei, meciul la dublu dintre cele două țări fiind programat la ora 15:30. De partea Serbiei vor evolua Janko Tipsarevic și Viktor Troicki, iar de partea Japoniei se vor afla Ben McLachlan și Yasutaka Uchiyama.