O autospecială de poliţie a fost implicată într-un accident; două persoane au fost rănite uşor

Autor: Roxana Ghiorghian

Publicat: 22-01-2020

Actualizat: 22-01-2020

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

O autospecială de poliţie în care se aflau doi poliţişti şi o persoană reţinută a fost lovită de un autoturism care a pătruns pe contrasens, după ce ar fi derapat, accidentul producându-se miercuri pe DN 14B, între municipiul Blaj şi localitatea Crăciunelul de Jos, scrie Agerpres.

Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Alba, Luminiţa Prodan, a declarat că, din primele cercetări, şoferul unui autoturism ar fi pătruns pe contrasens, într-o curbă la dreapta, intrând în coliziune cu o autospecială de poliţie care se îndrepta spre Blaj.

Citește și: Locatarii unui bloc s-au autoevacuat din cauza unui incendiu izbucnit la mansardă

Sursa citată a precizat că în autospecială se aflau doi poliţişti şi un bărbat, reţinut, care era condus la Parchetul de pe lângă Judecătoria Blaj, în vederea unor audieri. 

În urma accidentului, şoferul autoturismului şi persoana reţinută au suferit leziuni uşoare. Ei au fost transportaţi la spitalul din Blaj. 

Cercetările sunt continuate în vederea stabilirii cu exactitate a împrejurărilor în care s-a produs accidentul.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri