Șoc în Serie A: Campioana Juventus a fost învinsă de Sampdoria, la Genova - VIDEO

Juventus Sampdoria

Formaţia Juventus Torino a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 3-2, de echipa Sampdoria Genova, într-un meci din etapa a XIII-a a campionatului Italiei.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Zapata ’52, Torreira ’71 şi Ferrari ’79. Pentru Juventus au înscris Higuain ‘90+1 (penalti) şi Dybala ‘90+4, anunță News.ro.

Tot duminică, George Puşcaş şi Ianis Hagi au fost rezerve la meciurile disputate de Benevento şi Fiorentina în compania echipelor Sassuolo (1-2) şi SPAL (1-1).

Rezultate din Serie A:

Benevento – Sassuolo 1-2

Au marcat: Armenteros ’65 . Matri ’57, Peluso ‘90+4

În minutul 67, de la gazde a fost eliminat Letizia. În minutul 90, Berardi (Sassuolo) a ratat un penalti.

SPAL – Fiorentina 1-1

Au marcat: Paloschi ’42 / Chiesa ‘80

În minutul 90+1, de la SPAL a fost eliminat Oikonomou.

Torino – Chievo Verona 1-1

Au marcat: Baselli ’33 / Hetemaj ‘14

În minutul 72, Belotti (Torino) a ratat un penalti. În minutul 88, de la Chievo a fost eliminat Radovanovic.

Udinese – Cagliari 0-1

A marcat: Joao Pedro ‘54

În minutul 90+9, de la Udinese a fost eliminat Bizzarri.