Pandurii au bătut-o rău pe ASA Târgu Mureș / VIDEO

pandurii

Pandurii a câștigat pe teren propriu, 2-0, derby-ul zilei cu ASA Târgu Mureș și a urcat pe locul 3.

Elevii lui Edward Iordănescu au început foarte bine meciul și în minutul 9, Nicoară a marcat cu un șut de la marginea careului, după o acțiune excelentă a lui Răduț.

După acest gol, cei de la ASA au pus presiune, iar Ramiro Costa a marcat în minutul 20. Reușita acestuia a fost anulată în mod eronat, pe motiv de ofsaid.

În ultimul minut al primei reprize, mureșenii au avut din nou șansa egalarării, dar șutul de la marginea careului, trimis de Golanski, a lovit bara laterală.

În minutul 79, Hora, fost jucător la ASA, a stabilit scorul final, cu un șut din interiorul careului. În minutul 90, Luis Pedro a văzut cartonașul roșu, după ce a faultat din poziție de ultim apărător, iar ASA a terminat meciul în 10 oameni.

După această victorie, Pandurii acumulează 19 puncte și se află pe locul trei, dar cu un meci în plus față de celalte echipe. ASA rămîne pe locul 5. cu 17 puncte, și poate fi depășită de Steaua, scrie gsp.ro