Peste 15.000 de turiști au participat la Food Truck Festival din Mamaia - FOTO

Autor: Alexandra-Maria Cioroianu

Publicat: 07-08-2017

Actualizat: 07-08-2017

Article thumbnail

Sursă foto: Rompetrol

Festivalul Food Truck organizat în Piațeta Perla din stațiunea Mamaia a atras peste 15.000 de participanți, începând de joi după-amiază. Pe parcursul a patru zile, aceștia au încercat noi experiențe culinare și s-au bucurat de atmosfera de festival întreținută de DJ-ii invitați și de muzica ofertă de organizatori, potrivit unui comunicat de presă remis Ştiri pe surse.

content-image

Rompetrol fost prezent în cadrul festivalului cu o zonă de relaxare special amenajată în care a oferit “doze de revigorare” cu produse fresh, activități adresate copiilor, experiență completată de o poartă răcoritoare apreciată de turiști pe parcursul celor 4 zile de caniculă.

Derulată sub sloganul “Rompetrol – Ajungi mai departe”, acțiunea se înscrie în activitățile Rompetrol de promovare a unui mod de viață sănătos pentru clienții săi și pentru comunitățile în care compania își desfășoară activitățile.

content-image

Pe parcursul verii, Rompetrol oferă experiențe, atât prin confortul oferit în stațiile de alimentare cu carburant, cât și prin calitatea produselor gastro din restaurantul hei și ospitalitatea angajaților săi.

Citeşte şi: Leul pierde din nou teren în fața principalelor valute .

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri