PNL nu renunţă la obiectivul preluării guvernării

Autor: Radu Pop, Colaborator

Publicat: 26-02-2015

Actualizat: 26-02-2015

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Vicepresedintele PNL, Sorin Frunzaverde, a declarat  ca formatiunea sa îsi doreste preluarea guvernarii, însa este greu de prevazut ce va aduce aceasta primavara din punct de vedere politic.

'Este greu de spus ce ne va aduce aceasta primavara, din punct de vedere politic. Este evident ca Partidul National Liberal îsi doreste preluarea guvernarii. E firesc. Exista si un orizont de speranta pentru populatie, în acest sens. Sigur, pentru acest lucru trebuie sa obtii o majoritate parlamentara, iar PSD se va crampona de putere', a afirmat Frunzaverde, pentru Agerpres.

De asemenea, el a mai adaugat ca în vederea obtinerii majoritatii parlamentare în jurul PNL 'probabil ca o prima încercare va consta în preluarea functiei de presedinte al Senatului'.

 

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri