Poli Iaşi, victorie istorică în faţa Mediaşului: Ce record au stabilit moldovenii / VIDEO

Pandurii Poli Iași

Poli Iași a ajuns la 12 meciuri fără înfrângere în Liga 1, cea mai lungă serie din istoria clubului, după victoria cu 1-0 în fața lui Gaz Metan. Unicul gol al partidei a fost marcat de Bole, jucătorul dorit de Steaua, în minutul 7 după o centrare a lui Panțîru.

În minutul 37, Andrei Cristea putea majora diferența, dar penalty-ul executat de el a fost apărat de Greab. Poli Iași e lider în play-out cu 38 de puncte, în timp ce Gaz Metan e pe poziția secundă, la patru lungimi distanță.

VIDEO CU GOLUL

Cu două minute înainte de final, Eric a fost eliminat pentru o simulare în careu și pentru o palmă dată unui adversar.