Poli Timişoara rămâne la retrogadare: A făcut 0-0 cu Gaz Metan Mediaș, după ce oaspeţii au ratat un penalti în minutul 90+2

poli timisoara cfr cluj

ACS Poli Timişoara a remizat, luni, pe teren propriu, scor 0-0, cu Gaz Metan Mediaş, în ultimul meci al etapei a XI-a a play-out-ului Ligii I.

Şeroni l-a faultat pe Rondon în careu, în minutul 90. Rosado a executat penaltiul, după vreo două minute de proteste ale gazdelor şi a trimis balonul peste poarta lui Straton.

La ultima fază, gazdele au cerut penalti, dar Haţegan a lăsat jocul să continue, scrie news.ro.

Au evoluat următoarele echipe:

ACS Poli Timişoara: Straton - Străuţ (Al. Munteanu '8), Melinte, Şeroni, Raţ - Vaşvari, Artean - Ciucur, Bîrnoi (Velcotă '81), Oliva (Drăghici '60) - M. Roman. Antrenor Adrian Neaga;

Gaz Metan Mediaş: Pleşca - Creţu, Sîrghi, M. Constantin, Buşu - I. Cristea – Popovici (R. Romeo '46), Olaru (Târcoveanu '71), Caiado Dias, Ely Fernandes (Rosado '33) – Rondon. Antrenor Cristian Pustai.

Cartonaşe galbene: Şeroni '45, Vaşvari '90+2, Straton (după meci) / Sîrghi '69, Rosado '70

Arbitri: Ovidiu Haţegan - Vasile Marinescu, Adrian Ghinguleac - Florin Marcu;

Observatori: Eduard Dumitrescu, Mihai Stancu.