Prague Open: Partida dintre Irina Begu şi Sara Sorribes Tormo, întreruptă din cauza ploii. Meciul va continua sâmbătă, învingătoarea va evolua cu Halep

Indian Wells
Irina Begu

Partida dintre Irina Begu şi spaniola Sara Sorribes Tormo, din sferturile de finală ale turneului de la Praga, a fost întreruptă din cauza ploii, vineri seară.

Meciul a fost oprit după o oră şi 6 minute, după ce Begu a câştigat primul set cu 6-2 şi era condusă în al doilea cu 1-0.

Partida va continua sâmbătă, de la ora 12:00.

Citește și: Ciolacu, atac dur: ‘Economia națională e pusă pe butuci de măsuri aberante. O rectificare bugetară făcută în bătaie de joc și în disprețul realității!’

Învingătoarea dintre Begu şi Sorribes Tormo va juca în semifinale, tot sâmbătă, contra Simonei Halep.

În cealaltă semifinală de la Praga se vor întâlni belgianca Elise Mertens, a treia favorită, şi Kristina Pliskova (Cehia).