Președintele Iohannis EXCLUDE varianta unui Guvern de tehnocrați: 'Nu este o soluţie pe termen mai lung'

Autor: Andrei Radu

Publicat: 12-10-2017

Actualizat: 12-10-2017

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Klaus Iohannis nu crede în varianta tehnocrată, în cazul în care actual Guvern va cădea. "Un Guvern de tehnocraţi nu este o soluţie pe termen mai lung. Asta am spus-o şi atunci când am instalat un Guvern tehnocrat, care, la momentul acela, a fost o soluţie rezonabilă", a spus preşedintele României, joi, după o vizită efectuată la fabrica Ford din Craiova.

Citește și: Klaus Iohannis, atac DEVASTATOR la adresa miniștrilor cu probleme penale: 'În politică nu există prezumția de nevinovăție'! Ce spune despre tehnocrați

"Acum suntem la puţin timp după alegeri, avem un partid care a câştigat alegerile, acum n-are decât să performeze. Orice altceva sunt discuţii puerile care nu-şi au rostul. Cine a câştigat să-şi facă treaba, să guverneze, să producă rezultate.", a mai declarat președintele.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri