DESCARCĂ APLICAȚIA: iTunes app Android app on Google Play Windows Phone Store
CELE MAI NOI ȘTIRI ȘI ALERTE BREAKING NEWS: ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Prishtina şi TNS au câştigat clar în Europa Conference League

facebook.com
fotbal minge

FC Prishtina şi The New Saints au obţinut victorii clare, marţi seara, în prima manşă a turului al doilea preliminar al competiţiei de fotbal Europa Conference League şi sunt cu un pas în faza următoare, potriivit Agerpres.

FC Prishtina (Kosovo) a dispus de galezii de la Connah's Quay cu 4-1, în timp ce The New Saints (Ţara Galilor) a surclasat-o pe Kauno Zalgiris cu 5-0 în Lituania. O victorie importantă au reuşit şi maltezii de la Hibernians, 3-1 cu Folgore în San Marino

Rezultatele de marţi seara:

NK Domzale (Slovenia) - FC Honka Espoo (Finlanda) 1-1

FC Prishtina (Kosovo) - Connah's Quay (Ţara Galilor) 4-1

Kauno Zalgiris (Lituania) - The New Saints (Ţara Galilor) 0-5

Citește și: Magistratul care L-A ELIBERAT pe Dragnea și-a `BLAMAT` colegii care au PROTESTAT împotriva SCHIMBĂRILOR din Justiție făcute de PSD `SUB BAGHETA` acestuia

Folgore (San Marino) - Hibernians Paola (Malta) 1-3

Miercuri se joacă meciul:

Cukaricki (Serbia) - Sumgait FK (Azerbaidjan)

Joi au loc partidele:

Ararat Erevan (Armenia) - Slask Wroclaw (Polonia)

FC Astana (Kazahstan) - Aris Salonic (Grecia)

FK Panevezys (Lituania) - Vojvodina Novi Sad (Serbia)

Austria Viena (Austria) - Breidablik (Islanda)

KuPS Kuopion (Finlanda) - Vorskla Poltava (Uctaina)

Molde FK (Norvegia) - Servette Geneva (Elveţia)

Olimpija Ljubljana (Slovenia) - Birkirkara (Malta)

PFC Soci (Rusia) - Keşla (Azerbaidjan)

Qarabag FK (Azerbaidjan) - FC Ashdod (Israel)

RFS (Letonia) - Puskas Akademia (Ungaria)

Dinamo Tbilisi (Georgia) - Maccabi Haifa (Israel)

F91 Dudelange (Luxemburg) - Bohemian FC (Irlanda)

IF Elfsborg (Suedia) - FC Milsami Orhei (Rep. Moldova)

Hammarby IF (Suedia) - NK Maribor (Slovenia)

AEL Limassol (Cipru) - Vllaznia Shkoder (Albania)

Apollon Limassol (Cipru) - MSK Zilina (Slovacia)

CS Petrocub-Hînceşti (Rep. Moldova) - Sivasspor (Turcia)

Dinamo Batumi (Georgia) - BATE Borisov (Belarus)

FC Copenhaga (Danemarca) - Torpedo BelAZ Jodino (Belarus)

Gzira United (Malta) - HNK Rijeka (Croaţia)

KF Laci (Albania) - Universitatea Craiova (România)

Lokomotiv Plovdiv (Bulgaria) - FC Slovacko (Cehia)

PFC ŢSKA-Sofia (Bulgaria) - FK Liepaja (Letonia)

Riga FC (Letonia) - KF Shkendija (Macedonia de Nord)

Spartak Trnava (Slovacia) - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (România)

Suduva Marijampole (Lituania) - Rakow Czestochowa (Polonia)

Teuta Durres (Albania) - Inter Club d'Escaldes (Andorra)

Viktoria Plzen (Cehia) - Dinamo Brest (Belarus)

Arda Kârdjali (Bulgaria) - Hapoel Beer Sheva (Israel)

HB Torshavn (Feroe) - Buducnost Podgorica (Muntenegru)

FC Shkupi (Macedonia de Nord) - Santa Clara (Portugalia)

FC Basel (Elveţia) - Partizani Tirana (Albania)

FCSB (România) - Şahtior Karaganda (Kazahstan)

FK Velez Mostar (Bosnia-Herţegovina) - AEK Atena (Grecia)

KAA Gent (Belgia) - Vaalerenga Oslo (Norvegia)

Larne FC (Irlanda de Nord) - AGF Aarhus (Danemarca)

Sutjeska Niksic (Muntenegru) - Maccabi Tel Aviv (Israel)

Aberdeen FC (Scoţia) - BK Haecken (Suedia)

Hibernian Edinburgh (Scoţia) - FC Santa Coloma (Andorra)

Linfield Belfast (Irlanda de Nord) - Borac Banja Luka (Bosnia-Herţegovina)

FC Drita (Kosovo) - Feyenoord Rotterdam (Olanda)

Dundalk FC (Irlanda) - FC Levadia Tallinn (Estonia)

FH Hafnarfjoerdur (Islanda) - Rosenborg Trondheim (Norvegia)

Hajduk Split (Croaţia) - Tobol Kostanai (Kazahstan)

Partizan Belgrad (Serbia) - DAC 1904 Dunajska Streda (Slovacia)

Pogon Szczecin (Polonia) - NK Osijek (Croaţia)

Ujpest Budapesta (Ungaria) - FC Vaduz (Liechtenstein)

Valur Reykjavik (Islanda) - Bodoe/Glimt (Norvegia)

Şahtior Soligorsk (Belarus) - CS Fola Esch (Luxemburg)

Partidele din manşa secundă se vor juca pe 27 şi 29 iulie.

ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Fii la curent cu cele mai noi stiri.

Urmărește stiripesurse.ro pe Facebook

×
NEWSLETTER

Nu uitaţi să daţi "Like". În felul acesta nu veţi rata cele mai importante ştiri.