DESCARCĂ APLICAȚIA: iTunes app Android app on Google Play Windows Phone Store
CELE MAI NOI ȘTIRI ȘI ALERTE BREAKING NEWS: ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Programul finalelor de miercuri, 28 iulie, la Tokyo

stillmed.olympics.com
Jocurile Olimpice

Nu mai puţin de 23 de finale figurează în programul zilei de miercuri 28 iulie la Jocurile Olimpice de la Tokyo, potrivit agerpres.ro.

Se vor decerna primele titluri olimpice din istorie la baschet 3x3, este programat contratimpul la ciclism, vor fi primele finale la canotaj, se vor acorda medaliile la rugby în VII, dar vor fi finale la gimnastică artistică, sărituri în apă, scrimă, judo, înot şi haltere.

Programul finalelor de miercuri 28 iulie (ora României):â

BASCHET 3X3

14:45 (Aomi Urban Sports Park) feminin - meciul pentru bronz

15:15 (Aomi Urban Sports Park) masculin - meciul pentru bronz

15:55 (Aomi Urban Sports Park) feminin - meciul pentru aur

16:25 (Aomi Urban Sports Park) masculin - meciul pentru aur

GIMNASTICĂ ARTISTICĂ

13:15 (Ariake Gymnastics Centre) finala masculină la individual compus

CICLISM PE ŞOSEA

05:30 (Fuji International Speedway) contratimp feminin

08:00 (Fuji International Speedway) contratimp masculin

SĂRITURI ÎN APĂ

09:00 (Tokyo Aquatics Centre) sărituri sincron masculin - trambulina de 3 metri

ECHITAŢIE

11:30 (Equestrian Park) dresaj - competiţia individuală

SCRIMĂ

12:30 (Makuhari Messe B) sabie masculin pe echipe - meciul pentru bronz

13:30 (Makuhari Messe B) sabie masculin pe echipe - meciul pentru aur

JUDO (sesiunea 10, 11:00-13:50)

(Nippon Budokan) categoria 70 kg feminin - meciul pentru bronz A

(Nippon Budokan) categoria 70 kg feminin - meciul pentru bronz B

(Nippon Budokan) categoria 70 kg feminin - meciul pentru aur

(Nippon Budokan) categoria 90 kg masculin - meciul pentru bronz A

(Nippon Budokan) categoria 90 kg masculin - meciul pentru bronz B

(Nippon Budokan) categoria 90 kg masculin - meciul pentru aur

CANOTAJ

03:18 (Sea Forest Waterway) dublu vâsle feminin

03:30 (Sea Forest Waterway) dublu vâsle masculin

03:50 (Sea Forest Waterway) patru rame feminin

04:10 (Sea Forest Waterway) patru rame masculin

04:30 (Sea Forest Waterway) patru vâsle masculin

04:50 (Sea Forest Waterway) patru vâsle feminin

ÎNOT

04:41 (Tokyo Aquatics Centre) 200 m liber feminin

04:49 (Tokyo Aquatics Centre) 200 m fluture masculin

05:45 (Tokyo Aquatics Centre) 200 m mixt feminin

05:54 (Tokyo Aquatics Centre) 1.500 m liber feminin

06:26 (Tokyo Aquatics Centre) ştafetă 4x200 m liber masculin

HALTERE

13:50 (Tokyo International Forum) categoria 73 kg masculin - Grupa A

RUGBY ÎN VII

11:30 (Tokyo Stadium) masculin - meciul pentru bronz

12:00 (Tokyo Stadium) masculin - meciul pentru aur

ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Fii la curent cu cele mai noi stiri.

Urmărește stiripesurse.ro pe Facebook

×
NEWSLETTER

Nu uitaţi să daţi "Like". În felul acesta nu veţi rata cele mai importante ştiri.