DESCARCĂ APLICAȚIA: iTunes app Android app on Google Play Windows Phone Store
CELE MAI NOI ȘTIRI ȘI ALERTE BREAKING NEWS: ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Programul finalelor de sâmbătă, 31 iulie, la Tokyo

stillmed.olympics.com
Jocurile Olimpice

Ziua de sâmbătă programează 21 de finale pentru aur la Jocurile Olimpice de la Tokyo, cele mai multe fiind la înot, patru.

Se vor mai acorda titluri de campion olimpic la atletism, badminton, trampolină, haltere, judo, rugby în VII (feminin), scrimă, tenis, tir cu arcul şi tir sportiv, yachting, triatlon, potrivit agerpres.ro.

Programul finalelor de sâmbătă 31 iulie (ora României):

ATLETISM

14:15 (Olympic Stadium) aruncarea discului - masculin

15:35 (Olympic Stadium) ştafeta mixtă 4x400 m

15:50 (Olympic Stadium) 100 m feminin

BADMINTON

12:00 (Musashino Forest Sport Plaza) dublu masculin - meciul pentru bronz

urmat de (Musashino Forest Sport Plaza) dublu masculin - meciul pentru aur

BOX

07:39 (Kokugikan Arena) cat. pană (54-57 kg) feminin - Semifinala 1: Nesthy Petecio (Filipine) - Irma Testa (Italia)

13:24 (Kokugikan Arena) cat. pană (54-57 kg) feminin - Semifinala 2: Karriss Artingstall (Marea Britanie) - Sena Irie (Japonia)

GIMNASTICĂ - TRAMPOLINĂ

08:50 (Ariake Gymnastics Centre) finala masculină

HALTERE

09:50 (Tokyo International Forum) categoria 81 kg masculin - Grupa A

13:50 (Tokyo International Forum) categoria 96 kg masculin - Grupa A

ÎNOT

04:30 (Tokyo Aquatics Centre) 100 m fluture masculin

04:37 (Tokyo Aquatics Centre) 200 m spate feminin

04:46 (Tokyo Aquatics Centre) 800 m liber feminin

05:43 (Tokyo Aquatics Centre) ştafetă mixtă 4x100 m mixt

JUDO

11:00 (Nippon Budokan) echipe mixte - meciul pentru bronz A

urmat de (Nippon Budokan) echipe mixte - meciul pentru bronz B

urmat de (Nippon Budokan) echipe mixte - meciul pentru aur

RUGBY ÎN VII

11:30 (Tokyo Stadium) feminin - meciul pentru bronz

12:00 (Tokyo Stadium) feminin - meciul pentru aur

SCRIMĂ

12:30 (Makuhari Messe B) sabie feminin pe echipe - meciul pentru bronz

13:30 (Makuhari Messe B) sabie feminin pe echipe - meciul pentru aur

TENIS

09:00 (Ariake Tennis Park) simplu feminin: Belinda Bencic (Elveţia) - Marketa Vondrousova (Cehia)

TIR CU ARCUL

10:30 (Yumenoshima Final Field) individual masculin - meciul pentru medalia de bronz

10:45 (Yumenoshima Final Field) individual masculin - meciul pentru medalia de aur

TIR SPORTIV

07:30 (Asaka Shooting Range) trap echipe mixte - meciul pentru bronz

08:05 (Asaka Shooting Range) trap echipe mixte - meciul pentru aur

10:00 (Asaka Shooting Range) puşcă 50 m trei poziţii - feminin

TRIATLON

01:30 (Odaiba Marine Park) ştafetă mixtă

YACHTING

08:33 (Enoshima) RS:X feminin

09:33 (Enoshima) RS:X masculin

ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Fii la curent cu cele mai noi stiri.

Urmărește stiripesurse.ro pe Facebook

×
NEWSLETTER

Nu uitaţi să daţi "Like". În felul acesta nu veţi rata cele mai importante ştiri.