DESCARCĂ APLICAȚIA: iTunes app Android app on Google Play Windows Phone Store
CELE MAI NOI ȘTIRI ȘI ALERTE BREAKING NEWS: ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Programul optimilor și sferturilor Cupei României la futsal

Fotbal
minifotbal

FK Odorheiu Secuiesc, deținătoarea Cupei României la futsal, va da piept în optimile de finală ale competiției cu divizionara secundă CSM Târgu Mureș, potrivit Mediafax.

Federația Română de Fotbal a stabilit prin tragere la sorți programul optimilor și sferturilor de finală ale competiției.

Optimile și sferturile de finală ale Cupei României la futsal se vor disputa în weekendul 20-21 februarie. Tagerea la sorți a avut în urne câte 8 echipe din Liga 1 și Liga a 2-a.

În urma tragerii la sorți, campioana CS United Galați, care nu a făcut parte din urna capilor de serie, va juca, în deplasare, cu Futsal Ceahlăul Piatra Neamț.

Deținătoarea trofeului, FK Odorheiu Secuiesc, o va întâlni în optimile de finală ale competiției pe divizionara secundă CSM Târgu Mureș.

Citește și: RAPORT despre Wuhan făcut de Departametul de Stat al SUA: 'Un accident de laborator ar putea semăna cu un focar natural'

În duelul cu numărul opt din faza optimilor se vor confrunta două reprezentante ale Ligii a II-a, Inter Gheorgheni și Șoimii Șimand, astfel încât, eșalonul secund va avea asigurat un loc în sferturile de finală ale Cupei României.

Singura partidă ce se joacă în optimi între două echipe din prima ligă este CFR Timișoara – CFF Clujana Cluj.

Câștigătoarele din sferturile de finală se vor califica la Final Four-ul competiției, care se va disputa în luna martie.

Programul optimilor de finală ale Cupei României la futsal:

CSM Târgu Mureș (L2) – FK Odorheiu Secuiesc (L1)

Futsal Poli Iași (L2) – Imperial WET Miercurea Ciuc (L1)

Futsal Club Ceahlăul Piatra Neamț (L2) – CS United Galați (L1)

Kereszthegy Remetea (L2) – Autobergamo Deva (L1)

Clubul Sportiv Local Sportul Ciorăști (L2) – KSE Târgu Secuiesc (L1)

Metropolitan Ișalnița (L2) – Luceafărul Buzău (L1)

CFR Timișoara (L1) – CFF Clujana Cluj (L1)

Inter Gheorgheni (L2) – Șoimii Șimand (L2)

Programul sferturilor de finală ale Cupei României la futsal:

8 vs 6: Inter Gheorgheni (L2) / Șoimii Șimand (L2) vs. Metropolitan

Ișalnița (L2) / Luceafărul Buzău (L1)

2 vs. 7: Futsal Poli Iași (L2) / Imperial WET Miercurea Ciuc (L1) vs.

CFR Timișoara (L1) / CFF Clujana Cluj (L1)

4 vs. 5: Kereszthegy Remetea (L2) / Autobergamo Deva (L1) vs. Clubul

Sportiv Local Sportul Ciorăști (L2) / KSE Târgu Secuiesc (L1)

1 vs. 3: CSM Târgu Mureș (L2) / FK Odorheiu Secuiesc (L1) vs. Futsal

Club Ceahlăul Piatra Neamț (L2) / CS United Galați (L1)

ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Fii la curent cu cele mai noi stiri.

Urmărește stiripesurse.ro pe Facebook

×
NEWSLETTER

Nu uitaţi să daţi "Like". În felul acesta nu veţi rata cele mai importante ştiri.