Rayo Vallecano a învins Valencia, scor 2-1, în La Liga

graiul.ro
fotbal gol plasa poarta

Echipa Rayo Vallecano s-a impus sâmbătă cu scorul de 2-1, pe teren propriu, în faţa celor de la Valencia, într-un meci contând pentru etapa a 5-a din La Liga.

Pe Estadio de Vallecas, gazdele au deschis rapid scorul, în minutul 5, prin Isi Palazon, iar în minutul 52 au beneficiat de autogolul lui Nico Gonzalez. Oaspeţii au marcat golul de onoare prin Mouctar Diakhaby, în minutul 90+3, potrivit Agerpres.

Rayo urcă momentan pe locul 10 în clasament, cu 7 puncte, în timp ce Valencia este pe 12, cu 6 puncte.

Aşa cum se ştie, vineri, Girona a învins pe Valladolid cu 2-1.

Celelalte meciuri se vor disputa sâmbătă seara şi duminică.

Real Madrid, FC Barcelona si Villarreal ocupă deocamdată primele trei locuri în clasament cu 12, respectiv câte 10 puncte.