Răzvan Marin a fost omul meciului în Standard - Club Brugge scor 3-1. Românul a reuși un gol și o pasă de gol

Răzvan Marin Standard

Răzvan Marin a fost omul meciului în partida cu liderul şi campioana en-titre, Club Brugge. Internaţionalul român a marcat un gol şi a oferit o pasă decisivă în partida din etapa cu numărul zece.

Răzvan Marin i-a pasat decisiv lui Carcela-Gonzalez, în minutul 37, când marocanul a deschis scorul. A urmat golul de 2-0 marcat de Emond, care a fost servit ideal de ex-dinamovistul Collins Fai. Club Brugge a redus din diferenţă în minutul 67, după autogolul lui Luyindama, dar Răzvan Marin a reuşit să "omoare" partida. Cu zece minute înainte de final, Carcela-Gonzalez l-a lansat pe Marin, care a scăpat singur cu portarul advers, după o cursă pornită la jumătatea terenului. Marin l-a învins fără probleme pe Letica, iar Standard Liege a obţinut un succes uriaş în prima ligă.

Pentru campioana en-titre, Club Brugge, a fost primul eşec din actuala stagiune. Standard a ajuns la două victorii consecutive şi se clasează pe locul 5, cu 18 puncte, după zece etape. Club Brugge rămâne lider, cu 25 de puncte.