RB Leipzig şi-a reluat antrenamentele în condiţii STRICTE - NU trebuie să existe contact fizic între jucători

Autor: Cătălin Lupășteanu

Publicat: 20-03-2020

Actualizat: 20-03-2020

Article thumbnail

Sursă foto: www.sport360.com

Echipa RB Leipzig şi-a reluat antrenamentele, vineri, după o pauză de cinci zile cauzată de pandemia de coronavirus, relatează publicaţia Kicker, citată de news.ro.

La antrenament se ţine însă cont de câteva reguli: jucătorii au fost împărţiţi în câteva grupuri care s-au antrenat pe trei terenuri diferite. Exerciţiile au fost individuale. Nu a fost permis niciun contact fizic.

CITEȘTE ȘI: Descoperiri importante: Cum luptă sistemul imunitar cu noul coronavirus/ STUDIU .

De asemenea, jucătorii s-au schimbat nu în vestiar, ci în camerele lor de la centrul de pregătire. Tot acolo fiecare a făcut duş şi a primit mâncare în faţa uşii. Fotbaliştii au ales între a mânca în cameră şi a duce mâncarea acasă.

În Germania s-au înregistrat până acum 11.000 de cazuri de infectare cu coronavirus şi 20 de decese.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri