REACȚIA Poliției Capitalei după ce Diana Șoșoacă a fost reclamată la 112 că nu are mască de protecție în Parlament

Autor: Cristi Șelaru, Redactor

Publicat: 22-11-2021

Actualizat: 23-11-2021

Article thumbnail

Sursă foto: Facebook

Poliția Capitalei reacționează după ce un senator PNL a sunat din plenul Parlamentului la 112 pentru a sesiza polițiștii cu privire la faptul că Diana Șoșoacă nu poartă mască de protecție în interiorul instituției.

"Astăzi, 22 noiembrie a.c., în jurul orei 15:15, a fost sesizat prin apel 112 faptul că la o ședință a Senatului nu sunt respectate prevederile Legii55/2020 privind unele măsuri pentru prevenirea şi combaterea efectelor pandemiei de COVID-19, în sensul că sunt persoane care nu poartă masca de protecție.

Polițiști din cadrul Secției 17 relaționează cu structura de Afaceri Interne a Senatului României, în vederea stabilirii situației de fapt", anunță Poliția Capitalei.

Senatoarea PNL Nicoleta Pauliuc a sunat luni la numărul de urgențe 112, în timpul ședinței de plen, pentru a reclama faptul că senatoarea independentă Diana Șoșoacă nu poartă mască de protecție.

 

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri