Rezultate înregistrate duminică, în etapa a 20-a din Serie A

facebook.com
Serie A

Echipa italiană AC Milan a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia AS Roma, într-un meci din etapa a 20-a a Serie A, informează news.ro.

Adli a marcat primul gol al meciului, deschizând scorul pentru AC Milan în minutul 11. Milanezii au dominat prima parte, având o bară în minutul 29, dar şi Maignan a intervenit salvator în minutul 30, la Celik.

Gazdele şi-au mărit avantajul în minutul 56, la golul lui Giroud, iar Roma a primit un penalti în minutul 67, la un fault comis în careu de Calabria asupra lui Pellegrini. A transformat Leandro Paredes, în minutul 69, şi oaspeţii reveneau în meci. A venit însă golul lui Theo Hernandez, din minutul 84, care a stabilit rezultatul final, 3-1 pentru AC Milan.

AC Milan are 42 de puncte şi este pe locul 3 în Serie A. AS Roma e pe locul 9, cu 29 de puncte.

Rezultate înregistrate duminică, în etapa a 20-a din Serie A:

Lazio Roma – Lecce 1-0 (Felipe Anderson 58);

Cagliari – Bologna 2-1 (Petagna 31, Calafiori autogol 69 / Orsolini 24);

AC Fiorentina – Udinese 2-2 (Beltran 55, Nzola 87 penalti / Lovric 10, Thauvin 73);

AC Milan – AS Roma 2-1 (Adli 11, Giroud 56, T. Hernandez 84 / L. Paredes 69 penalti).