Rezultatele înregistrate duminică în Liga 1, în ultima etapă a sezonului

Trei meciuri important pentru stabilirea echipelor din play-off au fost disputate duminică. Astra, Viitorul şi Gaz Metan Mediaş au jucat pe teren propriu în ultima etapă din sezonul regulat, potrivit Mediafax.

Viitorul lui Gică Hagi a pierdut orice şansă pentru grupa campionatului. Este primul sezon în care constănţenii vor evolua în play-out. Au făcut doar 0-0 cu Chindia Târgovişte.

Astra Giurgiu a făcut 2-2 cu Sepsi Sfântu Gheorghe şi va încheia în primele şase. A fost condusă cu 2-0 la pauză, dar golurile lui Fatai şi Alibec au întors soarta meciului.

Gaz Metan Mediaş a câştigat cu 1-0 pe teren propriu cu Dinamo. Dumitru a marcat singurul gol, în prima repriză, în minutul 14.

Ultima formaţie calificată în play-off este FC Botoşani. Chiar dacă nu au jucat meciul din ultima etapă până acum, moldovenii nu mai au emoţii cu privire la accederea în grupa pentru campionat.

Ultimul meci al sezonului regulat este programat mâine, între Botoşani şi Poli Iaşi, de la ora 20:00.