DESCARCĂ APLICAȚIA: iTunes app Android app on Google Play Windows Phone Store
CELE MAI NOI ȘTIRI ȘI ALERTE BREAKING NEWS: ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

România TV surclasează Antena 3 în toate topurile de audiență: Mihai Gâdea este depășit de producțiile lui Victor Ciutacu și ale colegilor săi

antena romania tv

România TV dă tonul la capitolul talk show-uri în ultima luna de vară. Stația de știri a condus detașat topul celor mai urmărite emisiuni de dezbatere, peste Antena 3, anunță paginademedia.ro

Citește și: Rareș Bogdan, anunț bombă despre Kovesi:Cerută de urgență la Parchetul UE.

România Exclusiv a fost liderul topului pe toate targeturile. A avut o medie de 738.000 de privitori din toată țara, față de 662.000 în iulie. Sinteza zilei, cu Mihai Gâdea, a fost cea mai urmărită emisiune de dezbatere difuzată de Antena 3, dar cu cifre mult mai mici față de România TV. La fel ca și luna trecută, România TV a avut cele mai urmărite talk show-uri la vârful clasamentului, dar Antena 3 a avut cele mai multe producții, ca număr, în top 20.

Cele mai urmărite emisiuni talk-show în luna august, la nivel NAȚIONAL:

1Romania ExclusivRomania TV738.0004.26
2Punctul culminantRomania TV654.0003.79
3Romania la raportRomania TV573.0003.213
4Sinteza zileiAntena 3531.000315
5Exces de putereAntena 3454.0002.55
6DescoperitiAntena 3420.0002.44
7Ultima oraRomania TV381.0002.112
8SubiectivAntena 3342.0001.913
9Punctul de intalnireAntena 3307.0001.77
10Adevaruri ascunseAntena 3296.0001.74
11Subiectiv Fata in FataAntena 3276.0001.65
12EsentialAntena 3273.0001.531
13Romania 9TVR 1187.000111
14Se intampla acumB1TV153.0000.912
15Actualitatea RomaneascaB1TV152.0000.98
16PreviziuniAntena 3137.0000.827
17Dosar de politicianB1TV125.0000.714
18Euro FotbalDigiSport 1117.0000.712
19INCOMEAntena 3111.0000.65
20360 GRADEB1TV100.0000.69

Cele mai urmărite emisiuni talk-show în luna august, la nivel URBAN:

1Romania ExclusivRomania TV407.0004.26
2Punctul culminantRomania TV336.0003.59
3Sinteza zileiAntena 3327.0003.415
4Romania la raportRomania TV311.0003.313
5Exces de putereAntena 3262.0002.75
6DescoperitiAntena 3254.0002.74
7SubiectivAntena 3220.0002.313
8Adevaruri ascunseAntena 3212.0002.24
9Ultima oraRomania TV209.0002.212
10Punctul de intalnireAntena 3206.0002.27
11Subiectiv Fata in FataAntena 3188.00025
12EsentialAntena 3158.0001.731
13Se intampla acumB1TV92.000112
14PreviziuniAntena 387.0000.927
15Actualitatea RomaneascaB1TV83.0000.98
16Euro FotbalDigiSport 183.0000.912
17Romania 9TVR 180.0000.811
18Dosar de politicianB1TV76.0000.814
19INCOMEAntena 367.0000.75
20360 GRADEB1TV66.0000.79

Cele mai urmărite emisiuni talk-show în luna august, la nivel COMERCIAL:

1Romania ExclusivRomania TV73.0001.76
2Punctul culminantRomania TV69.0001.69
3Romania la raportRomania TV56.0001.313
4Sinteza zileiAntena 353.0001.215
5DescoperitiAntena 344.00014
6Exces de putereAntena 341.00015
7Euro FotbalDigiSport 138.0000.912
8Adevaruri ascunseAntena 334.0000.84
9SubiectivAntena 333.0000.813
10Ultima oraRomania TV32.0000.712
11Subiectiv Fata in FataAntena 323.0000.55
12Punctul de intalnireAntena 321.0000.57
13EsentialAntena 320.0000.531
1424/7Digi 2419.0000.45
15JURNALUL DE SEARADigi 2418.0000.415
16Romania 9TVR 117.0000.411
17Actualitatea RomaneascaB1TV16.0000.48
18Dosar de politicianB1TV16.0000.414
19PreviziuniAntena 313.0000.327
20360 GRADEB1TV13.0000.39

ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Fii la curent cu cele mai noi stiri.

Urmărește stiripesurse.ro pe Facebook

×
NEWSLETTER

Nu uitaţi să daţi "Like". În felul acesta nu veţi rata cele mai importante ştiri.