S-a stabilit: Confruntare Victor Ponta - Klaus Iohannis la Palatul Parlamentului

Autor: Cristi Șelaru, Redactor

Publicat: 06-11-2014

Actualizat: 06-11-2014

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Candidatul Alianței Creștin-Liberale (ACL), Klaus Iohannis, acceptă propunerea Institutului pentru Politici Publice (IPP) de a participa la o dezbatere electorală alături de candidatul Alianței PSD-PC-UNPR, Victor Ponta, anunță ACL într-un comunicat.

ACL propune ca întâlnirea, sub patronajul IPP, să se desfășoare pe 13 noiembrie, la Palatul Parlamentului, arătând că 'IPP este o entitate neguvernamentală, cu experiență în organizarea unor astfel de dezbateri'.

'Considerăm că Parlamentul României reprezintă cel mai potrivit cadru pentru organizarea acestei dezbateri, moderată de o persoană sau persoane agreate de echipele de campanie ale celor doi candidați', se subliniază în comunicat.

Întrucât toți cetățenii României au dreptul să fie informați cu privire la acest eveniment, potrivit ACL, este necesar ca întreaga presă din România să aibă acces la dezbaterea electorală dintre Klaus Iohannis și Victor Ponta.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri