Chiar dacă au câştigat duelul cu Borussia Dortmund cu 5-0 şi au revenit pe primul loc în Bundesliga, problemele apar în continuare la Bayern. Conform publicaţiei Bild, doi jucători importanţi ai bavarezilor s-au luat la bătaie la antrenament chiar în faţa antrenorului Niko Kovac, potrivit medifax.
Citește și: Dezastru pentru Liviu Dragnea! A primit lovitura de grație – Anunț făcut de Rareș Bogdan
Este vorba despre Robert Lewandowski (30 de ani) şi Kingsley Coman (22 de ani). Când cei de la Bayern exersau fazele poziţionale la antrenament, golgheterul polonez l-a luat peste picior pe colegul său, lucru care nu i-a convenit mijlocaşului francez. Acesta nu s-a lăsat mai prejos şi a replicat, iar câteva momente mai târziu cei doi s-ar fi încăierat.
Citește și: Lovitură pentru Liviu Dragnea! Socialiștii europeni anunță înghețarea relațiilor cu PSD
Niklas Sule şi Jerome Boateng au intervenit imediat, dar au avut nevoie şi de ajutorul altor colegi. Antrenorul Kovac a urmărit toate scena, dar nu a recurs la sancţiuni pentru cei doi fotbalişti, spre surprinderea celor prezenţi.
Citește și: Tun la capitolul imagine! Eugen Teodorovici dă o lovitură cu impact major
Bayern Munchen a fost eliminată din Liga Campionilor din optimi, după ce Liverpool s-a impus cu 3-1 la general. În tur, pe Anfield, cele două echipe au remizat, scor 0-0. Bavarezii sunt calificaţi în finala Cupei Germaniei, unde o vor întâlni pe Werder Bremen.
Comentează