Scandal imens în handbal: Cum ar fi driblat dinamoviștii regulamentul

captura Dolce Sport
Dinamo CSM Bucuresti scandal

Antrenorul celor de la CSM București, Zvonko Šundovski, a ieșit la atac după finalul meciului cu Dinamo din ultimul act al Ligii Naționale de handbal masculin. Acesta contestă rezultatul prin faptul că dinamoviștii ar fi evoluat în 6 jucători în ultimele secunde, deși din echipa lui Eliodor Voica fuseseră eliminați 2 handbaliști, conform gsp.ro.

VIDEO

Mai mult, înainte de asta, când aveau un singur eliminat, în ultimul minut al partidei, se pare că dinamoviști ar fi jucat în efectiv complet, adică în 7 oameni!

"A fost nebunie! Despre asta trebuie să vorbim. Regulamentul nu a fost respectat. Arbitrul le-a eliminat un jucător, iar ei au jucat tot în șapte.

Meciul trebuie să se rejoace, în opinia mea. La final trebuia să avem noi mingea și să fie încă două minute pentru ei de suspendare", a spus Zvonko Šundovski la TV Dolce Sport.

CSM București a pierdut cu Dinamo, scor 23-24 (8-9, 20-20), în cea de-a doua partidă a finalei Ligii Naționale.